Seminár iCard 2019

 

Dňa 23.5.2019 sa v Regionálnom kultúrnom centre v Prievidzi uskutočnil Seminár iCard 2019.

 

Aj napriek tomu, že nás tento rok zákonodarci neobdarili množstvom zmien v zákonoch, zišli sme sa v hojnom počte. Opäť sme mali medzinárodnú účasť.

Na úvod hostí privítala Milena Škultétyová, potom pokračovala Vieroslava Krausková. Keďže tento rok je pre dochádzkový systém jubilejný (pripomíname si 30 rokov nášho pôsobenia na trhu), v prvej časti sa venovala histórii vývoja hardvérového a softvérového riešenia iCardu. V druhej časti predstavila nový dizajn aplikácie. 

Ešte pred prestávkou na kávu sa ujal slova Ľudovít Boďa. Predstavil mobilnú aplikáciu pre evidenciu dochádzky. Táto téma sa stáva čoraz aktuálnejšou a je zaujímavá najmä v prípadoch, keď evidencia dochádzky na pevne zabudovaných termináloch je nemožná.

Po prestávke si zobral do ruky mikrofón Ivo Kovačič.  Predstavil silné stránky uplatnenia robotiky v kancelárii. Zvlášť upozornil na prípady, v ktorých je jej využitie na zváženie. Zdôraznil však situácie, kde už nemá zmysel váhať, ale je potrebné hľadať konkrétne riešenie. Často používaný pojem "umelej inteligencie" pre túto oblasť uviedol na správnu mieru. 

Posledná prezentácia pred obedom sa týkala využitia rezervačného systému zasadacích miestností. Tému nám predstavil Boris Ďurček z firmy NOV.  Ukázal základné typy možných technických riešení a vysvetlil výhody ich použitia. Zároveň porozprával o spôsobe využitia systému v praxi. 

Po skončení tejto prezentácie sme mali obednú prestávku. Oproti minulým rokom bola dlhšia, pretože po obede sme si ešte vychutnávali narodeninovú tortu. A popri tom sme diskutovali o nových námetoch a spomínali na spoločné zážitky.

Po prestávke sa slova ujala Alexandra Jančichová. Predstavila zmeny v aplikácii, ktoré sme realizovali v poslednom období a zároveň ukázala možnosť riešenia zákonom umožneného poskytnutia príspevku na rekreáciu zamestnancov. Táto téma zaujala aj českých zákazníkov napriek tomu, že ich zákon túto možnosť zatiaľ neposkytuje.

Ďakujem všetkým účastníkom za to, že si našli čas a prišli s nami osláviť naše výročie. Dúfam, že sa tu cítili dobre.

Za nás môžeme povedať, že sme spolu strávili pekný, aj keď upršaný deň. 

 

Tešíme sa na Vás opäť o rok 

                                               iCard tím

                           

1 uvod

2 mame jubileum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 mobil do ruky

4 robotika v kancelarii

 


 

 

 

 

 

 

 

5 rezervacia miestnosti

 6 vylepsenia aplikacie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 auditorium 1

prestavka 1prestavka 2

 

 

  auditorium 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

prestavka 5

 prestavka 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 prestavka 4

 

 

prestavka 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

prestavka 9

prestavka 8

obed 00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

obed 3 obed 2obed 1